Home / Kurioz / Cka po ndodh ne qiell , shiko cfar po shfaqet ne keto caste !!!
Cka po ndodh ne qiell , shiko cfar po shfaqet ne keto caste !!!

Cka po ndodh ne qiell , shiko cfar po shfaqet ne keto caste !!!

Cka po ndodh ne qiell , shiko cfar po shfaqet ne keto caste !!!
Një raketë e ripërdorur SpaceX mbajti 10 orët në orbitë nga Kalifornia të premten, duke lënë prapa një gjurmë misteri dhe çudi pasi u rritën në hapësirë. Përforcuesi i Falcon 9 u ngrit nga baza bregdetare e aviacionit Vandenberg, duke mbajtur serinë më të fundit të satelitëve për Iridium Communications . Fillimi në perëndimin e diellit krijoi një brez të ndritshëm, që u duk në gjirin e Kalifornisë Jugore dhe aq larg sa Phoenix. Telefonat hynë në stacionet televizive deri në San Diego, më shumë se 200 milje në jug të vendit të nisjes. Makinat u ndalën në autostradë në Los Anxheles, kështu që shoferët dhe pasagjerët mund të fotografonin dhe videot. Departamenti i zjarrfikësve në Los Angeles lëshoi ​​një këshillë që “drita misterioze në qiell” ishte nga raketa. Jimmy Golen, një shkrimtar sportiv për The Associated Press në Boston, i cili ishte në Kaliforni të Jugut për pushimet, tha se ai dhe turistët e tjerë e panë një kohë të gjatë, me ngjyra të ndezura, ndërsa udhëtonin në Warner Bros.studio në periferi të Burbank të Los Anxhelos. po pyesin nëse kishte diçka të bënte me filma, TV apo UFO, “tha ai.” Ishte shumë e ftohtë “. I njëjti raketë transportonte satelitë Iridium në orbitë në qershor. Në atë kohë, faza e parë u ul në një platformë lundruese në Oqeanin Paqësor. Këtë herë, raketa u lejua të zhytet në det. Ishte fillimi i 18-të dhe përfundimtar i 2017 për SpaceX, i cili ka kontraktuar për të zëvendësuar sistemin e Iridiumit me 75 satelitë të përditësuar.SpaceX ka bërë katër nisje dhe pret të bëjë disa më shumë për të përfunduar punën deri në mes të 2018. Satelitë gjithashtu mbajnë ngarkesa për ndjekjen globale të avionëve në kohë reale dhe një anije- ndjekja e shërbimit.
Kliko mbi reklame per 2 sekonda hapet video…

 

Ose kliko play video. qe te hapet nje dritare e re direkt ne youtube do lidheni.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje