Home / Kurioz / Çfarë e lidh Edi Ramën me historinë e trishtë të kësaj vajze… (Video)
Çfarë e lidh Edi Ramën me historinë e trishtë të kësaj vajze… (Video)

Çfarë e lidh Edi Ramën me historinë e trishtë të kësaj vajze… (Video)

Një vajzë e re, përfaqësuese e komunitetit rom, ka treguar të gjithë kalvarin e vuajtjeve që ajo dhe familja e saj kanë përjetuar, sakrificat për të mbijetuar dhe përfunduar shkollën. Historinë e saj, kjo vajzë e ka ndarë në emisionin “E Diela Shqiptare”, ndërsa ajo është dëgjuar nga Kryeministri Rama.
Nuk dihet ende se çfarë e lidh Kryeministrin me këtë histori. Ndoshta gjendja e komunitetit rom dhe historia e rrëfyer nga vajza e re, mund të shërbejë si një këmbanë për Qeverinë, veçanërisht përsa i takon kujdesit ndaj fëmijëve, që mundohen të mbijetojnë duke lypur apo duke mbledhur mbeturina.
Kliko reklamen me posht per te pare gjithcka…

 

VideoLink

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje