Home / Kurioz / Krokodilin 200 kilogramësh, për 20 vjet e mban si kafshë shtëpiake (Video)
Krokodilin 200 kilogramësh, për 20 vjet e mban si kafshë shtëpiake (Video)

Krokodilin 200 kilogramësh, për 20 vjet e mban si kafshë shtëpiake (Video)

Muhhamad Iwan nga Java e Indonezisë, e mban në shtëpi një krokodil të gjatë 2.5 metra, e lanë dhe luan me të sikur të jetë kafshë shtëpiake.

Reptili, i quajtur Kojek, i ha nga dy kilogramë peshq në ditë, ndërsa vizitohet nga banorët e zonës, që i shkojnë pranë për të bërë fotografi, transmeton Telegrafi.

Krokodilin 200 kilogramësh, për 20 vjet e mban si kafshë shtëpiake (Video)
Krokodilin 200 kilogramësh, për 20 vjet e mban si kafshë shtëpiake (Video)

Pronari e kishte blerë atë shumë lirë gjatë vitit 1997, pasi peshkatari që e kishte zënë donte ta hidhte.

Pas dy dekadash, krokodili peshon 200 kilogramë, pasi ushqehet mirë dhe gëzon kujdes maksimal nga pronari i tij.

Video e postuar më poshtë, tregon atë teksa rri në pellgun e improvizuar, shumë pranë njerëzve, të cilët nuk i ka sulmuar ndonjëherë.

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje