Jeta

Vrasja e biznesmenit në Vlorë, ndalohet një nga autorët e dyshuar

Mesditën e djeshme policia e Vlorës zbardhi ngjarjen e rëndë të ndodhur në lagjen “Pavarësia”, ku u ekzekutua me armë biznesmeni 29 vjeçar, Vasil Dervishaj.

Blutë e Vlorës identifikuan si autorë të vrasjes shtetasit:

-A.C., 28 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Vlorë;

-E.A., 31 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Vlorë;

Mëngjesin e sotëm policia njofton se ka bërë të mundur arrestimin e një prej ekzekutorëve, pikërisht 28-vjeçarin A.C. dhe ka sekuestruar një automjet tip “Audi, me targë AA830 RA, që është përdorur gjatë krimit.

Automjeti gjithashtu kishte edhe një targë tjetër italiane, e cila duket se ka qenë e vendosur natën kur ndodhi ngjarja. Ndërkohë vijon puna për kapjen dhe ndalimin e autorit tjetër të dyshuar.

7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Mesditën e djeshme policia e Vlorës zbardhi ngjarjen e rëndë të ndodhur në lagjen “Pavarësia”, ku u ekzekutua me armë biznesmeni 29 vjeçar, Vasil Dervishaj.

Blutë e Vlorës identifikuan si autorë të vrasjes shtetasit:

-A.C., 28 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Vlorë;

-E.A., 31 vjeç, lindur në Tepelenë dhe banues në Vlorë;

Mëngjesin e sotëm policia njofton se ka bërë të mundur arrestimin e një prej ekzekutorëve, pikërisht 28-vjeçarin A.C. dhe ka sekuestruar një automjet tip “Audi, me targë AA830 RA, që është përdorur gjatë krimit.

Automjeti gjithashtu kishte edhe një targë tjetër italiane, e cila duket se ka qenë e vendosur natën kur ndodhi ngjarja. Ndërkohë vijon puna për kapjen dhe ndalimin e autorit tjetër të dyshuar.

7 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Vrasja e biznesmenit në Vlorë, ndalohet një nga autorët e dyshuar Vrasja e biznesmenit në Vlorë, ndalohet një nga autorët e dyshuarRating: 5.0
To Top