Jeta

Vettingu për Dritan Prençin, një nga prokurorët e “Tahirit”

Dritan Prençi, një nga prokurorët e Krimeve të Rënda që gjykon çështjen “Tahiri” i nënshtrohet sot vetingut.

Seanca dëgjimore ndaj tij në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka nisur dhe trupa gjykuese përbëhet nga Genta Tafa (Bungo), Pamela Qirko dhe Suela Zhegu.

Më herët në KPK ishte anëtari i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, ndërsa më 8 qershor është parashikuar seanca me kreun e Kushtetueses, Bashkim Dedja.

5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Dritan Prençi, një nga prokurorët e Krimeve të Rënda që gjykon çështjen “Tahiri” i nënshtrohet sot vetingut.

Seanca dëgjimore ndaj tij në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit ka nisur dhe trupa gjykuese përbëhet nga Genta Tafa (Bungo), Pamela Qirko dhe Suela Zhegu.

Më herët në KPK ishte anëtari i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, ndërsa më 8 qershor është parashikuar seanca me kreun e Kushtetueses, Bashkim Dedja.

5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Vettingu për Dritan Prençin, një nga prokurorët e “Tahirit” Vettingu për Dritan Prençin, një nga prokurorët e “Tahirit”Rating: 5.0
To Top