Warning: Use of undefined constant all - assumed 'all' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/plugins/fauxload/fauxLoad.php on line 99
Jeta

Turizmi dentar, pas italianëve dhe emigrantëve, vijnë edhe nordikët

Përveç pushimeve, dasmave në vendlindje, emigrantët kthehen në Shqipëri edhe për të rregulluar dhëmbët. Argenta është një prej tyre.

Së bashku me familjen, prej më shumë se 5 vitesh, kontrollin dentar e kryejnë në vendin e tyre.

“Shërbimi ndryshon shumë krahasuar me Italinë. Në radhë të parë, edhe te mënyra e trajtimit, por edhe te pagesa. Këtu ne paguajmë shumë më pak, në krahasim me atë që paguajmë atje. Shumë mikë të mia italiane, kanë preferuar që t’i bëjnë këtu punimet për dhëmbët”, thotë Argenta.

Italiani Antonio Demaio tregon se, çmimet i shtyjnë të kontrollojnë dhëmbët në vendin e tyre fqinj.

“Një nga arsyet është se kam filluar të punoj në Shqipëri, por edhe çështja ekonomike sigurisht, sepse kursen mjaftueshëm dhe është më lirë se në Itali, rreth 30% më pak”, thotë Antonio Demaio, shtetas italian.

Stomatologia Vera Gjata shprehet se veç emigrantëve dhe italianëve këtë vit bie në sy fluksi i nordikëve. Kjell është pacienti i ri i saj, i cili ka vënë dhëmbët në klinikën e ..

Loading...

Përveç pushimeve, dasmave në vendlindje, emigrantët kthehen në Shqipëri edhe për të rregulluar dhëmbët. Argenta është një prej tyre.

Së bashku me familjen, prej më shumë se 5 vitesh, kontrollin dentar e kryejnë në vendin e tyre.

“Shërbimi ndryshon shumë krahasuar me Italinë. Në radhë të parë, edhe te mënyra e trajtimit, por edhe te pagesa. Këtu ne paguajmë shumë më pak, në krahasim me atë që paguajmë atje. Shumë mikë të mia italiane, kanë preferuar që t’i bëjnë këtu punimet për dhëmbët”, thotë Argenta.

Italiani Antonio Demaio tregon se, çmimet i shtyjnë të kontrollojnë dhëmbët në vendin e tyre fqinj.

“Një nga arsyet është se kam filluar të punoj në Shqipëri, por edhe çështja ekonomike sigurisht, sepse kursen mjaftueshëm dhe është më lirë se në Itali, rreth 30% më pak”, thotë Antonio Demaio, shtetas italian.

Stomatologia Vera Gjata shprehet se veç emigrantëve dhe italianëve këtë vit bie në sy fluksi i nordikëve. Kjell është pacienti i ri i saj, i cili ka vënë dhëmbët në klinikën e saj dentare. Duke qenë se ai jeton në Oslo, e ruajnë komunikimin me rrjetet sociale.

“Kryesorja çmimi, kur vijnë të huajt për çmimin imagjino shqiptaret që janë në vendin e tyre. Nordikët janë shumë mëndjehapur,të kuptojnë shumë mirë. Kur ulen në poltron çfarë ju thotë mjeku, ok thonë nuk e diskutojnë. Shqiptarët ndoshta dhe nga sistemi, dyshues skeptikë, duhet ti sqarosh menjëherë. Dhe italianët e di që ndonjëherë janë më ashtu se shqiptarët, për të kërkuar detaje…i sqaron lodhesh”, shprehet Vera Gjata.

13 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/functions.php on line 994
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/single.php on line 348
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Turizmi dentar, pas italianëve dhe emigrantëve, vijnë edhe nordikët Turizmi dentar, pas italianëve dhe emigrantëve, vijnë edhe nordikëtRating: 5.0
To Top