Jeta

Tirana 3 vjet në punë, Veliaj fton qytetarët të votojnë për yllin e muzikës botërore që duan në kryeqytet

1 of 4

Kjo verë pritet që të jetë vërtetë e nxehtë, jo vetëm sa i takon temperaturave, por edhe aktiviteteve të shumta që janë planifikuar të organizohen në Tiranë. Kryebashkiaku Veliaj ka postuar në Twitter një sondazh ku qytetarët mund të zgjedhin se cilin këngëtar dëshirojnë që të ndjekin live këtë verë në kryeqytet.

Nuk bëhet fjalë për emra të zakonshëm, por për yjet e muzikës botërore që do t’i kishte zili çdo skenë europiane.

Ermal Meta, Rita Ora janë në listën e muzikantëve që qytetarët e Tiranës do të mund të zgjedhin, ndërsa nuk mungojnë as Martin Garrix dhe Alan Walker. Një tjetër emër i njohur është edhe ylli i muzikës Daddy Yankee, me hitet si “Danza Kuduro,” “Despacito,” “Gasolina,” “Limbo”.

“Po i afrohemi 3 viteve pune intensive ne @BashkiaTirane e po mendojme per nje stine festive te papare ne Kryeqytet kete vere! Ke do donit te kishim? Voto me poshte dhe vendos vete me ke do te festosh”, shkruan Veliaj.

27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

1 of 4

Kjo verë pritet që të jetë vërtetë e nxehtë, jo vetëm sa i takon temperaturave, por edhe aktiviteteve të shumta që janë planifikuar të organizohen në Tiranë. Kryebashkiaku Veliaj ka postuar në Twitter një sondazh ku qytetarët mund të zgjedhin se cilin këngëtar dëshirojnë që të ndjekin live këtë verë në kryeqytet.

Nuk bëhet fjalë për emra të zakonshëm, por për yjet e muzikës botërore që do t’i kishte zili çdo skenë europiane.

Ermal Meta, Rita Ora janë në listën e muzikantëve që qytetarët e Tiranës do të mund të zgjedhin, ndërsa nuk mungojnë as Martin Garrix dhe Alan Walker. Një tjetër emër i njohur është edhe ylli i muzikës Daddy Yankee, me hitet si “Danza Kuduro,” “Despacito,” “Gasolina,” “Limbo”.

“Po i afrohemi 3 viteve pune intensive ne @BashkiaTirane e po mendojme per nje stine festive te papare ne Kryeqytet kete vere! Ke do donit te kishim? Voto me poshte dhe vendos vete me ke do te festosh”, shkruan Veliaj.

27 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Tirana 3 vjet në punë, Veliaj fton qytetarët të votojnë për yllin e muzikës botërore që duan në kryeqytet Tirana 3 vjet në punë, Veliaj fton qytetarët të votojnë për yllin e muzikës botërore që duan në kryeqytetRating: 5.0
To Top