Jeta

Tahiri sot tek Apeli i Krimeve të Rënda, kërkon heqjen e masës ‘arrest shtëpie’

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë mesditën e sotme para Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda. Ai do të kërkojë heqjen e masës së “arrestit të shtëpisë”.

Mbi të cilin rëndojnë dy akuza, “trafik droge” dhe “korrupsion pasiv”. Tahiri kërkon ndryshimin e masës “arrest shtëpie”, në një kohë që Prokuroria kërkon “arrest me burg” për ish-ministrin.

Më herët, avokati i Tahirit, Maks Haxhia shprehu bindjen se masa e vendosur ndaj ish-ministrit do të rrëzohet në Apel.

28 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë mesditën e sotme para Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda. Ai do të kërkojë heqjen e masës së “arrestit të shtëpisë”.

Mbi të cilin rëndojnë dy akuza, “trafik droge” dhe “korrupsion pasiv”. Tahiri kërkon ndryshimin e masës “arrest shtëpie”, në një kohë që Prokuroria kërkon “arrest me burg” për ish-ministrin.

Më herët, avokati i Tahirit, Maks Haxhia shprehu bindjen se masa e vendosur ndaj ish-ministrit do të rrëzohet në Apel.

28 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Tahiri sot tek Apeli i Krimeve të Rënda, kërkon heqjen e masës ‘arrest shtëpie’ Tahiri sot tek Apeli i Krimeve të Rënda, kërkon heqjen e masës ‘arrest shtëpie’Rating: 5.0
To Top