Jeta

Rama viziton familjen e varfër: Nuk e prisja kaq të merrshme (Video)

Kryeministri Edi Rama është ndalur një familje në Shijak, në kushtet e varfërisë ekstreme.

Ai ka vizituar familjen e Hysen Zhupanit, i cili jeton me të shoqen dhe tre fëmijët në kushte mjerimi.

“Kjo sot është ndryshe. Shumë ndryshe. Por desha ta ndaj me ju pa bërë asnjë koment. Ditë të mbarë të gjithëve miqtë e mi”, shkruan Rama, teksa publikon edhe videon.

Ndërsa shkon personalisht dhe viziton familjen me tre fëmijë, ai u premton se shtëpia do të rindërtohet dhe do të mobilohet. “Do shihemi shpejt besoj, para se të vijë dimri”, i premton Rama familjes.

Më tej ai shton, “Nuk e prisja kaq të tmerrshme”.

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1654634484665472/

31 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Kryeministri Edi Rama është ndalur një familje në Shijak, në kushtet e varfërisë ekstreme.

Ai ka vizituar familjen e Hysen Zhupanit, i cili jeton me të shoqen dhe tre fëmijët në kushte mjerimi.

“Kjo sot është ndryshe. Shumë ndryshe. Por desha ta ndaj me ju pa bërë asnjë koment. Ditë të mbarë të gjithëve miqtë e mi”, shkruan Rama, teksa publikon edhe videon.

Ndërsa shkon personalisht dhe viziton familjen me tre fëmijë, ai u premton se shtëpia do të rindërtohet dhe do të mobilohet. “Do shihemi shpejt besoj, para se të vijë dimri”, i premton Rama familjes.

Më tej ai shton, “Nuk e prisja kaq të tmerrshme”.

Mirëmëngjes Kjo sot është ndryshe. Shumë ndryshe. Por desha ta ndaj me ju pa bërë asnjë koment. Ditë të mbarë të gjithëve miqtë e mi🙏

MIRËMËNGJES Kjo sot është ndryshe. Shumë ndryshe. Por desha ta ndaj me ju pa bërë asnjë koment. Ditë të mbarë të gjithëve miqtë e mi🙏

Posted by Edi Rama on Thursday, August 30, 2018

31 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Rama viziton familjen e varfër: Nuk e prisja kaq të merrshme (Video) Rama viziton familjen e varfër: Nuk e prisja kaq të merrshme (Video)Rating: 5.0
To Top