Jeta

Lezhë, arrestohet 38-vjeçari i dënuar në Itali me 22 vite për trafik droge

Policia e Lezhës ka arrestuar një 38-vjeçar, i cili ishte dënuar në Itali me 22 vite burg. Ai është Artan (Festim) Abedini banues në Malbardhë, Kurbin.

Abedini ishte dënuar nga Gjykata e Firences në 2015 me 22 vite burg për trafik droge.

38-vjeçari ishte në kërkim nga autoritetet italiane pas dënimit, ndërsa dje është arrestuar dhe pritet që të ekstradohet në vendin fqinj për të vuajtur dënimin.

31 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Policia e Lezhës ka arrestuar një 38-vjeçar, i cili ishte dënuar në Itali me 22 vite burg. Ai është Artan (Festim) Abedini banues në Malbardhë, Kurbin.

Abedini ishte dënuar nga Gjykata e Firences në 2015 me 22 vite burg për trafik droge.

38-vjeçari ishte në kërkim nga autoritetet italiane pas dënimit, ndërsa dje është arrestuar dhe pritet që të ekstradohet në vendin fqinj për të vuajtur dënimin.

31 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Lezhë, arrestohet 38-vjeçari i dënuar në Itali me 22 vite për trafik droge Lezhë, arrestohet 38-vjeçari i dënuar në Itali me 22 vite për trafik drogeRating: 5.0
To Top