Home / Jeta / Ky është çifti shqiptar që humbi jetën në Greqi, mrekullia me vajzën e tyre 2-vjeçare

Ky është çifti shqiptar që humbi jetën në Greqi, mrekullia me vajzën e tyre 2-vjeçare

Një lajm mjaft tragjik ishte ai i tre ditëve më parë, ku një çift shqiptarësh humbën jetën në një aksident rrugor në Greqi.

Mediat greke kanë zbuluar identitetin e të ndjerëve. Jani Shkurti 35 vjeç dhe bashkëshortja e tij nga fshati Dorez i Librazhdit, 25-vjeçarja Vasilika Alija, u aksidentuan në aksin rural Xorterou–Koimisis në Seres të Greqisë.

Drejtuesi i automjetit humbi kontrollit, dhe makina përfundoi duke u përplasur me barrierat metalike anë rrugës. Cifti gjeti vdekjen e menjëhershme ndërsa ishte një mrekulli e bukur, që vogëlushja e tyre, vetëm 2 vjeç, i mbijetoi të përplasurës duke marrë plagë të lehta.

Çifti jetonte prej shumë kohësh në Kimis të Greqisë, dhe punonin në një stan.

 

 

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje