Jeta

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 40-vjeçari në Elbasan

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për llogari të drejtësisë italiane, është vënë në prangat e policisë së Elbasanit.

Pasditen e kësaj të enjteje, u bë arrestimi i 40-vjeçarit Aleksandër Ramazani, banues në Peqin. Ndalimi i tij u bë në Peqin, ku dhe fshihej prej kohësh, për ti shpëtuar vuajtjes së dënimit. Gjykata e Perdonone në Itali, e ka dënuar me 4 vjet e një muaj burg për veprën penale.

Ai është shpallur fajtor për veprën penale “Vjedhja”, në bazë të Kodit Penal italian. Kapja dhe ndalimi i tij u bë me qëllim ekstradimi në Itali.

8 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar për llogari të drejtësisë italiane, është vënë në prangat e policisë së Elbasanit.

Pasditen e kësaj të enjteje, u bë arrestimi i 40-vjeçarit Aleksandër Ramazani, banues në Peqin. Ndalimi i tij u bë në Peqin, ku dhe fshihej prej kohësh, për ti shpëtuar vuajtjes së dënimit. Gjykata e Perdonone në Itali, e ka dënuar me 4 vjet e një muaj burg për veprën penale.

Ai është shpallur fajtor për veprën penale “Vjedhja”, në bazë të Kodit Penal italian. Kapja dhe ndalimi i tij u bë me qëllim ekstradimi në Itali.

8 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 40-vjeçari në Elbasan I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet 40-vjeçari në ElbasanRating: 5.0
To Top