Jeta

Fier, autobusi përplaset me “Fouristradën”, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur në orët e pasdites në autostradën Lushnjë-Fier. Raportohet se janë përplasur një autobus i linjës Shkodër-Athinë me targa AA 336RO, me një mjet tjetër tip Fouristradë.

“Një mjet tip ‘Fuoristradë’ me drejtues shtetasin B.B, 35 vjeç banues në Vlorë është përplasur me një autobus me drejtues shtetasin A.N, 36 vjeç, banues në Shkodër. Nga përplasja është dëmtuar drejtuesi i fuoristradës, shtetasi B.B i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Asnjë nga pasagjerët e autobusit nuk ka lëndime. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

1 of 2

6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Një aksident ka ndodhur në orët e pasdites në autostradën Lushnjë-Fier. Raportohet se janë përplasur një autobus i linjës Shkodër-Athinë me targa AA 336RO, me një mjet tjetër tip Fouristradë.

“Një mjet tip ‘Fuoristradë’ me drejtues shtetasin B.B, 35 vjeç banues në Vlorë është përplasur me një autobus me drejtues shtetasin A.N, 36 vjeç, banues në Shkodër. Nga përplasja është dëmtuar drejtuesi i fuoristradës, shtetasi B.B i cili ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia.

Asnjë nga pasagjerët e autobusit nuk ka lëndime. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

1 of 2

6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Fier, autobusi përplaset me “Fouristradën”, një i plagosur Fier, autobusi përplaset me “Fouristradën”, një i plagosurRating: 5.0
To Top