Jeta

E zë korenti teksa korrte bar, vdes 35-vjeçari në Peqin (EMRI)

Kontakti me rrymën elektrike i ka marrë jetën një 35-vjeçari në Peqin. Mësohet se i riu ishte duke korrur barin me makinë, që punon me tension elektrik dhe ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 11:30, në lagjen “Teqe”.

Viktima quhet Ilir Sharka, ndërsa ai është gjetur i pajetë në kopshtin e banesës së shtetasit me iniciale I.M.

“Nga kqyrja paraprake e kryer nga eksperti mjeko ligjor rezultoi se në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të shkaktuara nga ndonjë faktor tjetër por paraprakisht dyshohet se ka rënë në kontakt me energjinë elektrike që furnizonte makinën korrëse të barit dhe si pasojë ka gjetur vdekjen”, bën me dije policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Kontakti me rrymën elektrike i ka marrë jetën një 35-vjeçari në Peqin. Mësohet se i riu ishte duke korrur barin me makinë, që punon me tension elektrik dhe ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 11:30, në lagjen “Teqe”.

Viktima quhet Ilir Sharka, ndërsa ai është gjetur i pajetë në kopshtin e banesës së shtetasit me iniciale I.M.

“Nga kqyrja paraprake e kryer nga eksperti mjeko ligjor rezultoi se në trupin e viktimës nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të shkaktuara nga ndonjë faktor tjetër por paraprakisht dyshohet se ka rënë në kontakt me energjinë elektrike që furnizonte makinën korrëse të barit dhe si pasojë ka gjetur vdekjen”, bën me dije policia.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

22 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . E zë korenti teksa korrte bar, vdes 35-vjeçari në Peqin (EMRI) E zë korenti teksa korrte bar, vdes 35-vjeçari në Peqin (EMRI)Rating: 5.0
To Top