Jeta

Aksident në minierën e Martaneshit, plagoset një minator

Një minator ka mbetur i plagosur, si pasojë e një aksidenti në punë, në minierën e kromit në Martanesh.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10.30 të ditës së sotme, ku në minierën e kromit është aksidentuar një zjarrmëtar miniere.

Nga verifikimet paraprake është konstatuar se aksidenti ka ndodhur në minierën e kromit në Batër-Martanesh, Bulqizë.

Gjatë punës është aksidentuar në galeri N.L., rreth 53 vjeç, banues në Mat.

I dëmtuari aktualisht po merr ndihmën mjekësore në spitalin e Burrelit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe shkaqet e kësaj ngjarje

8 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Një minator ka mbetur i plagosur, si pasojë e një aksidenti në punë, në minierën e kromit në Martanesh.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10.30 të ditës së sotme, ku në minierën e kromit është aksidentuar një zjarrmëtar miniere.

Nga verifikimet paraprake është konstatuar se aksidenti ka ndodhur në minierën e kromit në Batër-Martanesh, Bulqizë.

Gjatë punës është aksidentuar në galeri N.L., rreth 53 vjeç, banues në Mat.

I dëmtuari aktualisht po merr ndihmën mjekësore në spitalin e Burrelit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po kryen hetimet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen dhe shkaqet e kësaj ngjarje

8 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Aksident në minierën e Martaneshit, plagoset një minator Aksident në minierën e Martaneshit, plagoset një minatorRating: 5.0
To Top