Home / Jeta / A e keni edhe ju këtë vizën midis buzës dhe hundës? Ja kuptimi që ka
A e keni edhe ju këtë vizën midis buzës dhe hundës? Ja kuptimi që ka

A e keni edhe ju këtë vizën midis buzës dhe hundës? Ja kuptimi që ka

A e keni edhe ju këtë vizën midis buzës dhe hundës? Ja kuptimi që ka

Kjo zonë është formuar në mënyrë që të lidhë tre pikat e ndryshme në fytyrën njerëzore. Zakonisht zhvillohet gjatë muajit të tretë ose të katërt të shtatzënisë.

Është vërtetuar se edhe pjesa më e madhe e pacientëve meshkuj me filtrum është një nga shenjat fizike që vuajnë nga autizmi.

Kjo vizë zakonisht nuk shqetëson askënd, por tek gratë që theksohet gjithnjë e më shumë, shkojnë drejt operacionit.

Mbushja e buzëve mund ta zgjidhë këtë problem duke prerë një pjesë të vogël midis hundës dhe buzëve nga ku zakonisht mbeten disa gjurmë të vogla që nuk mund të hiqen.

Filtrum luan një rol kyç sepse transmeton lagështirë nga buza në hundë dhe e mban atë me lagështirë.
Kjo ndihmon në funksionimin më të mirë të nuhatjes

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje