Home / Jeta / 45-vjeçarja gjermane që urren plakjen injekton bakterin 3.5 milionë vjeçar
Auto Draft

45-vjeçarja gjermane që urren plakjen injekton bakterin 3.5 milionë vjeçar

Auto Draft
Auto Draft

Pasi shpenzoi më shumë se 40 mijë euro me kirurgjinë plastike, vendosi që të aplikojë një tjetër kurë për të “mashtruar” plakjen.
45-vjeçarja gjermane nga Mynihu, Manoush thotë se injekton çdo muaj në trupin e saj një bakter të quajtur Bacillus F.
Ky bakter është zbuluar në zonat e ftohta të Siberisë dhe sipas studiuesve, nga vëzhgimi i qelizave të tij është provuar se është një bakter 3.5 milionë vjeç dhe që nuk plaket kurrë.
E me shpresën që do të ketë të njëjtin efekt tek ajo, Manoush i është drejtuar shefit të Gjeokriologjisë së Universitetit Shtetëror të Moskës për t’i mundësuar injektimin e këtyre baktereve.
Vetë studiuesit rusë ishin vënë në kërkim të vullnetarëve për të testuar këtë bakter dhe dëshira e 45-vjeçares gjermane është mirëpritur.
Sa për efektet, Manoush thotë se qëkur ka nisur këtë “kurë” ndjehet më në formë dhe më shumë energjike, megjithëse studiuesit rusë thonë se do të duhet ende kohë dhe injektime të tjera për të parë rezultatin përfundimtar.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje