Home / Bota / Tentativa për atentat ndaj Erdogan, burgim të përjetshëm për ish-kreun e forcave ajrore turke
Tentativa për atentat ndaj Erdogan, burgim të përjetshëm për ish-kreun e forcave ajrore turke

Tentativa për atentat ndaj Erdogan, burgim të përjetshëm për ish-kreun e forcave ajrore turke

Tentativa për atentat ndaj Erdogan, burgim të përjetshëm për ish-kreun e forcave ajrore turke
Tentativa për atentat ndaj Erdogan, burgim të përjetshëm për ish-kreun e forcave ajrore turke
Ka përfunduar procesi gjyqësor ndaj Ish komandantit të bazës së dytë ajrore Cigli Gokhan Shahin Sonmezates, që po gjykohej për atentat ndaj presidentit turk Erdogan.

Ish komandantit të bazës së dytë ajrore Cigli Gokhan Shahin Sonmezates, për të cilin është konstatuar se ka komanduar me tentimin për atentat ndaj Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan gjatë përpjekjes së dështuar të grusht shtetit më 15 korrik të vitit të kaluar, i është dhënë dënim i katërfishtë me burgim të përjetshëm./Lajmi.net/

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje