Home / Bota / Si kurrë më parë, Kim Jong Un lëshon sot raketën me trajektore lufte (FOTO LAJM)
Si kurrë më parë, Kim Jong Un lëshon sot raketën me trajektore lufte (FOTO LAJM)

Si kurrë më parë, Kim Jong Un lëshon sot raketën me trajektore lufte (FOTO LAJM)

Si kurrë më parë, Kim Jong Un lëshon sot raketën me trajektore lufte (FOTO LAJM)

Koreja e Veriut pritet të lëshojë “një raketë që kurrë nuk është parë” gjatë pasdites së sotme duke vënë alarmin në të gjithë botën.

Ekspertët e sigurisë besojnë se raketa që pritet të lëshohet sot do të ketë një rreze të gjatë veprimi duke kaluar sërish mbi qiellin japonez dhe të përplaset në mes të Oqeanit Paqësor, shkruan Albeu.com.

“Ajo do të jetë një raketë me trajektore lufte”., – shprehen ekspertët e sigurisë.

Ky është testi i 14 i bërë këtë vit nga Koreja e Veriut duke i ngritur në maksimum tensionet me SHBA-në, Korenë e Jugut dhe Japoninë. /albeu.com/

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje