Home / Bota / Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !
Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !

Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !

Shefi federal amerikan: Uragani do ta shkatërrojë Amerikën !
Uragani, i quajtur “Irma” që ka nisur sulmin që dy ditë, është nisur drejt Floridas dhe më e keqja e kësaj është se pritet të shkatërrojë këtë vend, por edhe shtetet përreth saj.
Shefi federal amerikan për emergjenca, Brock Long ka thënë uragani Irma do ta “shndërrojë në shkretëtirë” Floridan dhe shtetet përreth saj, shkruan BBC, transmeton Express.
Me erëra të forta rreth 290 kilometra në orë, uragani Irma ishte në madhësi të territorit të Francës e që po kalon nëpër ishuj të vegjël, duke shkatërruar gjithçka.
Miliona njerëz po përgatiten të evakuohen nga Florida. Shumë prej tyre kanë rezervuar edhe fluturime jashtë shtetit.
Shiko VIDEO me posht se cfar do te ndodh…

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje