Home / Bota / Sëmuret pasagjeri, avioni i linjës Bangkok-Milano ulje emergjente në Serbi

Sëmuret pasagjeri, avioni i linjës Bangkok-Milano ulje emergjente në Serbi

Një avion i kompanisë së fluturimit Thai Airways, që kryen itinerarin Bangkok-Milano ka bërë sot paradite një ulje emergjente në kryeqytetin e Serbisë, Beograd.

Ulja emergjente është bërë pasi një pasagjer është ankuar se nuk ndihej mirë.

Avioni, një Airbus A350-900, zbarkoi në 6:36 në aeroportin Nikola Tesla në një gjendje të sigurt dhe nuk kishte pasoja për 304 pasagjerë dhe 19 anëtarë të ekuipazhit.

28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje