Bota

Putin flet për takimin Trump-Kim: Vendim që duhet përshëndetur

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka vlerësuar Donald Trump dhe Kim Jong-un për vendimin e tyre për t’u takuar.

“Udhëheqja verikoreane ka ndërmarrë disa hapa të papritur dhe të pashembullt për të lehtësuar tensionet. Trump ka marrë një vendim të guximshëm dhe të pjekur me planifikimin e takimit”, tha Putin për mediat ruse.

“Takimi do të ndodhë, presim rezultate pozitive”, shtoi ai.

Sipas një deklarate të Kremlinit të lëshuar të mërkurën, Putin tha se Koreja e Veriut do të ketë nevojë për garanci për sigurinë e saj absolute para se të pajtohet për t’u çarmatosur nga armët bërthamore.

6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka vlerësuar Donald Trump dhe Kim Jong-un për vendimin e tyre për t’u takuar.

“Udhëheqja verikoreane ka ndërmarrë disa hapa të papritur dhe të pashembullt për të lehtësuar tensionet. Trump ka marrë një vendim të guximshëm dhe të pjekur me planifikimin e takimit”, tha Putin për mediat ruse.

“Takimi do të ndodhë, presim rezultate pozitive”, shtoi ai.

Sipas një deklarate të Kremlinit të lëshuar të mërkurën, Putin tha se Koreja e Veriut do të ketë nevojë për garanci për sigurinë e saj absolute para se të pajtohet për t’u çarmatosur nga armët bërthamore.

6 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Putin flet për takimin Trump-Kim: Vendim që duhet përshëndetur Putin flet për takimin Trump-Kim: Vendim që duhet përshëndeturRating: 5.0
To Top