Warning: Use of undefined constant all - assumed 'all' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/plugins/fauxload/fauxLoad.php on line 99
Bota

Prag lufte/ SHBA dërgojnë trupa ushtarake në Arabinë Saudite!

SHBA njoftuan dërgimin e trupave ushtarake në Arabinë Saudite në vazhdën e sulmeve kundër infrastrukturës së naftës të monarkisë aleate të tyre.

Përpara gazetarëve, sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha se ky dislokim do të ishte I një “natyrë mbrojtëse”. Numri i përgjithshëm i trupave që do të dërgohen megjithatë, nuk është vendosur ende.

Rebelët Huthi në Jemen morën përsipër përgjegjësinë për sulmet kundër dy objekteve të naftës javën e kaluar.

Por si SHBA ashtu edhe Arabia Saudite fajësuan njëzëri Iranin për goditjen që përgjysmoi prodhimin e naftës në mbretërinë e Gjirit dhe rriti çmimin e saj në tregjet globale.

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi më herët sanksione “të nivelit më të lartë” kundër Iranit ndonëse sinjalizoi se dëshiron ta shmange konfliktin ushtarak.

Loading...


SHBA njoftuan dërgimin e trupave ushtarake në Arabinë Saudite në vazhdën e sulmeve kundër infrastrukturës së naftës të monarkisë aleate të tyre.

Përpara gazetarëve, sekretari i Mbrojtjes Mark Esper tha se ky dislokim do të ishte I një “natyrë mbrojtëse”. Numri i përgjithshëm i trupave që do të dërgohen megjithatë, nuk është vendosur ende.

Rebelët Huthi në Jemen morën përsipër përgjegjësinë për sulmet kundër dy objekteve të naftës javën e kaluar.

Por si SHBA ashtu edhe Arabia Saudite fajësuan njëzëri Iranin për goditjen që përgjysmoi prodhimin e naftës në mbretërinë e Gjirit dhe rriti çmimin e saj në tregjet globale.

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi më herët sanksione “të nivelit më të lartë” kundër Iranit ndonëse sinjalizoi se dëshiron ta shmange konfliktin ushtarak.

Loading...

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/functions.php on line 994
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/single.php on line 348
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Prag lufte/ SHBA dërgojnë trupa ushtarake në Arabinë Saudite! Prag lufte/ SHBA dërgojnë trupa ushtarake në Arabinë Saudite!Rating: 5.0
To Top