Home / Bota / Fundi i tmerrshëm që Trump parashikon për Korenë Veriore
Auto Draft

Fundi i tmerrshëm që Trump parashikon për Korenë Veriore

Auto Draft

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë mbrëmë se do të dëshironte që ta shmangë aksionin ushtarak si zgjidhje për kërcënimin nuklear të Koresë Veriore, por ka theksuar se përpjekjet diplomatike të mëparshme nuk kanë pasur sukses ta ndalojnë Pheninin në zhvillimin e raketave, përcjell Gazeta Metro.

“Aksioni ushtarak është gjithsesi opsion. A është i pashmangshëm? Asgjë nuk është e pashmangshme”, ka thënë Trump, duke shtuar se më shumë do të kishte dashur që të shmanget aksioni ushtarak.

“Nëse do të detyrohemi ta përdorim këtë aksion në Korenë Veriore, do të ishte ditë e tmerrshme për atë vend”, ka thënë Trump.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje