Bota

Akuzat për dhunë seksuale, regjisori Weinstein thotë se është i pafajshëm

Ish-producenti i Hollivudit, Harvey Weinstein tha se është i pafajshëm para gjykatës ku akuzohet për përdhunim dhe sulm seksual.

Ai doli para Gjykatës Supreme në Menhetën sot, pasi u padit javën e kaluar nga Juria e Madhe.

Weinstein 66 vjeçar ka insistuar edhe më parë përmes avokatit të tij, Benjamin Brafman se nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie seksuale me dhunë. Ai është akuzuar për sjellje të pahijshme nga më shumë se 70 gra.

Regjisori është duke u përballur me hetime në Los Angeles, Londër dhe nga qeveria federale në Shtetet e Bashkuara.

5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Ish-producenti i Hollivudit, Harvey Weinstein tha se është i pafajshëm para gjykatës ku akuzohet për përdhunim dhe sulm seksual.

Ai doli para Gjykatës Supreme në Menhetën sot, pasi u padit javën e kaluar nga Juria e Madhe.

Weinstein 66 vjeçar ka insistuar edhe më parë përmes avokatit të tij, Benjamin Brafman se nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie seksuale me dhunë. Ai është akuzuar për sjellje të pahijshme nga më shumë se 70 gra.

Regjisori është duke u përballur me hetime në Los Angeles, Londër dhe nga qeveria federale në Shtetet e Bashkuara.

5 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Akuzat për dhunë seksuale, regjisori Weinstein thotë se është i pafajshëm Akuzat për dhunë seksuale, regjisori Weinstein thotë se është i pafajshëmRating: 5.0
To Top